کراپ تاپ چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟
اردیبهشت 11, 1402

کراپ تاپ چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟

این روزها شاهد این هستیم که دختران جوان و خانم ها به دنبال لباس های ترند و استایلیش هستند و کراپ تاپ یک گزینه ایده آل برای این افراد است. کراپ تاپ به تاپی گفته می شود و طول آن از تاپ ها و تی شرت های معمول، کوتاه تر است. نیم تنه بودن کراپ، باعث می شود که ناحیه شکم و پهلو ها نمایان شوند. کراپ تاپ ها یک لباس استایلیش هستند که مورد پسند نسل جوان است. در این مقاله قصد داریم به تمامی نکاتی که برای آشنایی با کراپ تاپ نیاز است، بپردازیم.

لباس کراپ چیست؟

تی شرت ها و تاپ ها، با طولی بلند، شکلی کلاسیک از لباس برای بالا تنه هستند. اما در صورتی که این لباس ها طولی کوتاه تر و به اصطلاح برش خورده داشته باشند، کلمه کراپ در کنار این کلمات قرار می گیرد. برای مثل کلمه کراپ تاپ، کراپ تی شرت، کراپ شومیز و … کلماتی هستند که این روز ها از بوتیک داران و آنلاین شاپ های لباس می شنویم. در کل هر لباس بالا تنه ای که از ناحیه نیمه به پایین برش خورده باشد، می تواند با کلمه کراپ همراه شود و استایلی جدید و جذاب برای فرد ایجاد کند.

دلیل ایجاد لباس های کراپ

در جنگ جهانی دوم که با بحران پارچه مواجه بودند، قد لباس ها و در کل پوشاک تا جای ممکن کوتاه بود که هم پوششی برای فرد ایجاد کند و هم از حداقل پارچه استفاده شود. به همین دلیل کراپ تاپ ها وارد دنیای مد و لباس شدند. در دهه 1970 میلادی، این لباس ها به عنوان لباسی محبوب نزد ورزشکاران و بدنسازان مرد قرار گرفت و سپس رفته رفته در بین خانم ها جا باز کرد و شناخته شد. امروزه اغلب تولید کنندگان لباس، کراپ تاپ ها را برای نسل جوان و مخصوصاً خانم ها می دوزند تا در باشگاه های ورزشی، حین ورزش کردن، برای استایلی متفاوت و جذاب و حتی برای مهمانی ها و دورهمی ها استفاده کنند.

کاربردهای کراپ تاپ

در ادامه قصد داریم به انواع کراپ تاپ ها اشاره ای داشته باشیم و کاربرد هر یک را بررسی کنیم:

  • کراپ تاپ ورزشی: کراپ تاپ های ورزشی جنسی مناسب و خنک برای ورزش کردن دارند. این کراپ تاپ ها معمولاً با شلوار، شلوارک یا دامن ست می شوند و مدل شان جذب است به نحوی که از سینه ها هم حفاظت کنند. کراپ تاپ های ورزشی برای ورزشکاران و بدنسازان خانم می تواند گزینه ای جذاب برای باشگاه های ورزشی باشد. معمولاً برای کراپ تاپ های ورزشی از یک نگهدارنده برای سینه ها استفاده می شود که سینه ها در جای خود ثابت بمانند. کراپ تاپ های ورزشی با نیم تنه ورزشی تفاوت دارند و طول کراپ تاپ ها از نیم تنه بلند تر است. همچنین جنس آن ها به نحوی است که تعریق و عبور هوا راحت تر انجام گیرد.
  • کراپ تاپ کبریتی: کراپ تاپ های کبریتی جزء پر طرفدار ترین جنس ها برای کراپ تاپ هستند. این کراپ تاپ ها کشی هستند و ظاهری بسیار شیک و خاص برای فرد ایجاد می کنند. اگر قصد دارید استایلی نیمه رسمی و در عین حال شیک و امروزی داشته باشید، می توانید از کراپ تاپ های کبریتی استفاده کنید. برای مهمانی های دورهمی می توانید کراپ تاپ را با دامن کوتاه و یا یک شلوار ست کنید. پوشیدن کراپ تاپ با کت و شلوار هم استایلی نیمه رسمی و زیبا ایجاد می کند. برای خرید عمده کراپ تاپ می توانید از سایت دوخت لند سفارش خود را ثبت کنید.
  • کراپ تاپ فانتزی: کراپ تاپ های فانتزی برش های زیبا و خاصی در اطراف لباس دارند. این کراپ تاپ ها با برش هایی خاص و جالب در اطراف، جلو یا عقب لباس، ظاهری بسیار جذاب ایجاد کرده اند. جنس پارچه این کراپ تاپ های فانتزی می تواند کبریتی، دارای گلدوزی، مهره و پولک باشد و معمولاً جذب بدن هستند.

کراپ تاپ چیست

ست کردن کراپ تاپ

نحوه ست کردن کراپ تاپ بستگی به سلیقه فرد دارد. همچنین موقعیتی که فرد قصد شرکت در آن را دارد، در نحوه ست کردن کراپ تاپ موثر است. شما می توانید کراپ تاپ را با یک شلوار، شلوارک، دامن و … بپوشید و استایلی جذاب برای موقعیت های مختلف برای خود ایجاد کنید. کراپ تاپ ها با ظاهر زیبایی که دارند، می توانند در رنگ بندی های مختلف و با آیتم های مختلفی ست شوند. در این زمینه مقاله ای با عنوان نحوه ست کردن کراپ تاپ نوشته ایم که می توانید مطالعه کنید. یکی از ست های زیبا که می توانید با کراپ تاپ بزنید، پوشیدن یک کراپ تاپ بیسیک با کت و شلوار است که کت می تواند جلو باز باشد و دکمه های آن بسته نشوند. به این ترتیب زیبایی بسیار بالایی دارد. این روز ها پوشیدن کت و شلوار های اور سایز با رنگ های شاد مثل صورتی و نارنجی، با یک کراپ تاپ طوسی و سفید، ترکیبی بسیار جذاب ایجاد می کند.

(1 امتیاز) - 5/5